.: Historia naszego klubu :.
Dodane przez pako dnia 13/03/2008
Historia klubu TROOPERS OF HIGHWAYS MC
z Kędzierzyna-Koźla.

Myśl o połączeniu motocyklistów Kędzierzyna-Koźla powstała w roku 1993. Przez wiele lat odbywało się szereg prób połączenia ludzi kochających jazdę na motocyklach, próbowaliśmy nawet działać pod szyldem PZMot-u, jednak różna polityka, poglądy i młodzieńczy upór przeszkodziły w zawiązaniu klubu. Motocykliści z Kędzierzyna-Koźla przybywali na zloty w kilku grupach (często jedni nie wiedzieli o wyjeździe drugich) i gnali po kraju i świecie jako anonimowi bracia.
W 2001 roku grupa przyjaciół wytrwale jeżdżących oraz spędzających ze sobą i swoimi maszynami czas postanowiła znaleźć miejsce na siedzibę motocyklową. Spełniły się marzenia, znalazł się lokal, który wypełniał oczekiwania wszystkich. To miejsce jeszcze mocniej pogłębiło braterską przyjaźń, stało się naszym azylem i odskocznią od otaczającego nas szarego świata. Byliśmy szczęśliwi, jednak gdzieś w głębi duszy czuliśmy niedosyt i byliśmy przekonani, że to jeszcze nie koniec. Wiedzieliśmy, że chcemy razem przemierzać na naszych mocnych, niezawodnych maszynach setki i tysiące kilometrów dróg, czuć drżenie silnika, pęd powietrza, oraz przeżywać wiele przygód czekających nas w podróży. Mijał czas, a my byliśmy pewni z pełną odpowiedzialnością, że chcemy więcej, że chcemy stworzyć klub i aktywnie uczestniczyć w świecie motocyklowym, że nie chcemy być anonimowi.


Powstał klub TROOPERS OF HIGHWAYS FG


Przyznać trzeba, że przeszliśmy długą drogę w osiągnięciu kompromisu zadowalającego wszystkich wewnątrz klubu i braci ze świata motocyklowego. Doprowadziliśmy do ostatecznego wyglądu barw naszego klubu, przy współpracy wszystkich liczących się klubów motocyklowych, a akceptację dały nam polskie kluby MC.


Na Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych w Lubniewicach dnia 10.10.2009, nasz Klub zmienił status z F.G. na

TROOPERS OF HIGHWAYS MC POLAND